4ος Διαγωνισμός Λογικής LogiGame

Σας ενημερώνουμε ότι το ΕΠΕΣ του Σχολείου μας, σε συνεργασία και με την υποστήριξη της Περιφερειακής Δ/νσης Π/θμιας & Δ/θμιας Εκπ/σης Κεντρικής Μακεδονίας διοργανώνει το 4ο Διασχολικό Παιχνίδι Λογικής ? «LogiGame» με τη συμμετοχή μαθητών όλων των τάξεων δημόσιων και ιδιωτικών Γενικών Λυκείων και μαθητών Γ Γυμνασίου που ανήκουν στην Περιφερειακή Διεύθυνση Α/βάθμιας και Β/βάθμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας.
Το Παιχνίδι Λογικής LogiGame θα διεξαχθεί το Σάββατο 14 Ιανουαρίου 2017 και ώρα 11.00 πμ (ώρα προσέλευσης: 10.30) στις εγκαταστάσεις του 1ου Πειραματικού Λυκείου Θεσσαλονίκης και του Πειραματικού ΓΕΛ Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης Εύοσμου. Οι ημιτελικοί και τελικοί γύροι πρόκειται να πραγματοποιηθούν στο 1ο Πειραματικό Λύκειο «Μανόλης Ανδρόνικος» το απόγευμα (ώρα έναρξης 17:00 μμ ημέρα Σάββατο 14/1/2017) ή μετά τους πρώτους γύρους το πρωί αν το Παιχνίδι διεξαχθεί σε ένα μόνο σχολείο.

Περισσότερες πληροφορίες θα βρείτε στην ιστοσελίδα http://logilexigame.blogspot.gr/