Εγγραφές Σχολικού Έτους 2018-19

Σας ενημερώνουμε ότι πλέον οι εγγραφές μαθητών στα ΓΕΛ, όλων των τάξεων, για το σχολικό έτος 2018-19, θα γίνονται μόνο ηλεκτρονικά μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές.

Την εγγραφή μπορεί να πραγματοποιήσει ο κηδεμόνας του μαθητή, χρησιμοποιώντας τον κωδικό του TAXIS. Για έγκαιρη εγγραφή λοιπόν των μαθητών πρέπει ο κηδεμόνας του μαθητή να έχει φροντίσει για την απόκτηση κωδικού TAXIS.

Θα ακολουθήσει πληροφόρηση ως προς τις ημερομηνίες εγγραφών καθώς και τη διαδικασία μόλις υπάρξουν νεότερα στοιχεία από το Υπουργείο.

Επισυνάπτεται το σχετικό έγγραφο του Υπουργείου Παιδείας

ΕΞΕ - ΚΠ - 67181 - 2018 -ΕΛΕΓΧΟΣ ΚΑΤΑΧΩΡHΣΗΣ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΣΤΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ MYSCHOOL

Αλλαγή Προγράμματος

Σας ανακοινώνουμε ότι λόγω προγραμματισμένων διδακτικών επισκέψεων και εκδρομών το πρόγραμμα διδασκαλίας από αύριο Παρασκευή 20/04/2018 έως Παρασκευή 27/04/2018 θα παρουσιάζει αλλαγές.

Παρακαλούμε τους μαθητές να ενημερώνονται για τις αλλαγές από τον πίνακα ανακοινώσεων του σχολείου και οι γονείς να ενημερώνονται τηλεφωνικά εάν χρειαστεί να έρθουν στο σχολείο για να συναντήσουν κάποιον καθηγητή.

Προκήρυξη ημερήσιας εκδρομής των εκπαιδευτικών προγραμμάτων στην Καστοριά

Προκήρυξη εκδρομής στην Καστοριά