Μηχανογραφικά Δελτία

Παρακαλούνται όλοι οι υποψήφιοι των Πανελλαδικών Εξετάσεων, για την καλύτερη εξυπηρέτηση τους, να προσέλθουν μέχρι την Παρασκευή 29/06/2018 που λειτουργεί το σχολείο κανονικά, ώστε να παραλάβουν τον προσωπικό κωδικό υποβολής Μηχανογραφικού Δελτίου.

Η προσωρινή καταγραφή του Μ.Δ. μπορεί να ξεκινήσει άμεσα, ενώ μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων και έως τις 16  Ιουλίου πρέπει να γίνει η οριστικοποίηση του Μηχανογραφικού.

Επίσης!

Τα αποτελέσματα των Πανελληνίων Εξετάσεων δεν θα ανακοινωθούν στο σχολείο αλλά ο κάθε υποψήφιος θα μπορεί να τα βλέπει ηλεκτρονικά με τον προσωπικό του κωδικό υποψηφίου.

Αλλαγή ομάδας προσανατολισμού

Σας ενημερώνουμε ότι όποιος μαθητής θέλει να αλλάξει ομάδα προσανατολισμού θα πρέπει μέχρι την Παρασκευή 29/06/2018 να προσέλθει στο σχολείο εφόσον είναι ενήλικος ή ο κηδεμόνας του εφόσον είναι ανήλικος, ώστε να διαγραφεί η ηλεκτρονική του αίτηση και να υποβάλλει νέα. Η αλλαγή αυτή θα φανεί στη δεύτερη κατανομή μαθητών.

Δικαιολογητικά για εγγραφή στο Λύκειο

Οι εγγραφές μαθητών στο 27ο ΓΕΛ θα πραγματοποιούνται από Δευτέρα 25/06/2018 έως την Παρασκευή 29/06/2018 και από Δευτέρα 03/09/2018 έως Δευτέρα 10/09/2018 ώρες 08:00 έως 14:00 με τα παρακάτω απαραίτητα δικαιολογητικά:

1. έντυπο της αίτησης εγγραφής από το e-eggrafes (Αρχική και Οριστική)

2. υπεύθυνη δήλωση κηδεμόνα (δίνεται από το σχολείο)

3. φωτοτυπία ταυτότητας μαθητή

4. φωτοτυπία ταυτότητας κηδεμόνα

Τελετή Αποφοίτησης – Ιούνιος 2018

Σας προσκαλούμε στην τελετή αποφοίτησης των μαθητών μας που τελείωσαν τη Γ’ τάξη, την Παρασκευή 22/06/2018 στο χώρο του σχολείου στις 20:00.

Τους ευχόμαστε καλά αποτελέσματα και ένα υπέροχο καλοκαίρι…