Η μάχη των οχυρών

Το σχολείο μας συμμετείχε με επιτυχία στον 5ο Μαθητικό Διαγωνισμό με θέμα «Η ΜΑΧΗ ΤΩΝ ΟΧΥΡΩΝ» που διοργάνωσε ο  Σύνδεσμος Φίλων Οχυρού Ιστίμπεη και διεξήχθη στους Νομούς Σερρών, Θεσσαλονίκης, Δράμας, Ξάνθης και Καβάλας, σε συνεργασία με τις Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Νομού Σερρών.

Οι μαθητές  μας που εκπροσώπησαν το σχολείο μας υπό την επίβλεψη των εκπαιδευτικών κας Αβραάμ Μαρίας και κας Βασιλάκη Ιφιγένειας πέτυχαν τις ακόλουθες διακρίσεις:

1) 3o βραβείο στην ενότητα διήγημα  με την μαθήτρια της Γ’ Λυκείου Χατζηκαλλινικίδου Άννα.

2) 3o βραβείο στην ενότητα τρισδιάστατη κατασκευή  με τον μαθητή της Β’ Λυκείου Σαρουγιαννίδη Παύλο.

Οφείλουμε να συγχαρούμε τους μαθητές μας για τις διακρίσεις τους και να τους ευχηθούμε καλή πρόοδο στα μαθήματά τους και πάντα να έχουν επιτυχίες στη ζωή τους.

Παρακάτω παρατίθενται τα διακριθέντα έργα.

[pdf-embedder url=”http://27lyk-thess.thess.sch.gr/wp-content/uploads/2019/04/το-Γράμμα.pdf” title=”το Γράμμα”]

Η βράβευση των διακριθέντων έργων πραγματοποιήθηκε στις 11 Απριλίου 2019 στις 18.00 στο Δημοτικό Θέατρο Σερρών “Αστέρια”, απ’ όπου μπορείτε να παρακολουθήσετε σχετικό φωτογραφικό υλικό.