ΚΠΓ Α’ εξεταστικής περιόδου 2021

Αναλυτικό Πρόγραμμα των Εξετάσεων ΚΠΓ Α’ εξεταστικής περιόδου 2021  και οι Προδιαγραφές των Εξετάσεων ΚΠΓ Α’ εξεταστικής περιόδου 2021.

Λόγω των κρίσιμων επιδημιολογικών δεδομένων επιπρόσθετα επισημαίνεται ότι για τη διενέργεια των εξετάσεων του Κρατικού Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας θα ληφθεί υπόψη η ισχύουσα με αρ. Δ.1α/Γ.Π.οικ.26380/23-04-21 (Β’ 1682/24-04-21) Κοινή Υπουργική Απόφαση αναφορικά με τα έκτακτα μέτρα προστασίας της δημόσιας υγείας από τον κίνδυνο περαιτέρω διασποράς του κορωνοϊού Covid-19 στο σύνολο της Επικράτειας, όπως εκάστοτε θα ισχύει.

Πρόγραμμα εξετάσεων σε μορφή pdf

Προδιαγραφές εξετάσεων σε μορφή pdf

Περιοχές εξέτασης

ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ: 27ο ΓΕΛ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (301Α)

Εξεταζόμενη Γλώσσα: ΙΣΠΑΝΙΚΗ

Επίπεδο: Ισπανικά (Β)

Σχολείο: 27ο ΓΕΛ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ, Κλεάνθους 59, ΤΚ 54453, Κ. Τούμπα – Θεσσαλονίκη, 2310937402

Για νεότερη ή/και εκτενέστερη πληροφόρηση μπορείτε να επισκεφθείτε τον ιστότοπο του ΥΠΠΕΘ https://www.minedu.gov.gr/exetaseis-2/eggrafa-kpg

Tο με αριθμό πρωτ. 60376/2021 έγγραφο του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων (ΥΠΑΙΘ) με Θέμα «Διαβίβαση προγράμματος Ειδικών και Μουσικών Μαθημάτων και Δελτίου Τύπου για την υγειονομική εξέταση και πρακτική δοκιμασία των υποψηφίων για εισαγωγή στα ΤΕΦΑΑ.».

Δείτε το πρόγραμμα Ειδικών και Μουσικών Μαθημάτων με κλικ εδώ

Δείτε το Δελτίου Τύπου για την υγειονομική εξέταση και πρακτική δοκιμασία των υποψηφίων για εισαγωγή στα ΤΕΦΑΑ με κλικ εδώ

Tο με αριθμό πρωτ. 57162/2021 έγγραφο του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων (ΥΠΑΙΘ) με Θέμα «Προαγωγή-Απόλυση μαθητών Γυμνασίων και Γενικών Λυκείων κατά το σχολικό έτος 2020-2021».

Δείτε το έγγραφο με κλικ εδώ

Δείτε την σχετικό Φ.Ε.Κ. με κλικ εδώ

Το με αριθμό πρωτ. 57072/2021 έγγραφο του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων (ΥΠΑΙΘ) με Θέμα «Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών για τη συμμετοχή υποψηφίων στις προκαταρκτικές εξετάσεις των Σχολών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας ακαδημαϊκού έτους 2021-2022».

Δείτε την σχετική εγκύκλιο με κλικ εδώ

Το με αριθμό πρωτ. 55929/2021 έγγραφο του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων (ΥΠΑΙΘ) με Θέμα «Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών για τη συμμετοχή υποψηφίων στις προκαταρκτικές εξετάσεις των Σχολών της Ελληνικής Αστυνομίας.»

Δείτε την σχετική εγκύκλιο με κλικ εδώ

Tο με αριθμό πρωτ. 53643/2021 έγγραφο του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων (ΥΠΑΙΘ) με Θέμα «Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών για τη συμμετοχή υποψηφίων στις προκαταρκτικές εξετάσεις των Στρατιωτικών Σχολών ακαδημαϊκού έτους 2021-2022.».

Δείτε την σχετική εγκύκλιο με κλικ εδώ

18.05.20201 Ενημέρωση για την εφαρμογή του υποχρεωτικού μέτρου του διαγνωστικού ελέγχου νόσησης (δωρεάν αυτοδιαγνωστικός έλεγχος) από τον κορωνοϊό COVID – 19

Για να δείτε το έγγραφο κάντε κλικ εδώ.

Για να δείτε το Φ.Ε.Κ. κάντε κλικ εδώ.

Εισαγωγή καταρτιζόμενων στα δημόσια ΙΕΚ με την υποβολή παραλλήλου μηχανογραφικού δελτίου

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΚΑΤΑΡΤΙΖΟΜΕΝΩΝ ΣΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΙΕΚ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΥ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΟΥ ΔΕΛΤΙΟΥ

Για να δείτε το έγγραφο κάντε κλικ εδώ.

Eξετάσεις των Σχολών Δοκίμων Σημαιοφόρων Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ. και Δοκίμων Λιμενοφυλάκων με το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων ακαδημαϊκού έτους 2021-2022

52575_2021 Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών για τη συμμετοχή υποψηφίων στις προκαταρκτικές εξετάσεις των Σχολών Δοκίμων Σημαιοφόρων Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ. και Δοκίμων Λιμενοφυλάκων με το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων ακαδημαϊκού έτους 2021-2022.

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΓΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΙΔΙΩΤΩΝ ΣΤΟ ΛΣ-ΕΛΑΚΤ2021ΑΔΑ 659Α4653ΠΩ-ΒΦΟ (Δείτε το έγγραφο με κλικ εδώ)

ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΓΙΑ ΣΧΟΛΕΣ ΛΙΜΕΝΙΚΟΥ2021ΑΔΑ 9ΔΥΑ46ΜΤΛΗ-ΘΝΨ (Δείτε το έγγραφο με κλικ εδώ)

Για το ΦΕΚ Β’ 1825/05-05-2021 κάντε κλικ εδώ.

Για το ενημερωτικό έγγραφο οδηγιών διαγνωστικού ελέγχου κάντε κλικ εδώ.