ΑΜΟΙΒΑΙΕΣ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ 2023

Οι αιτήσεις για αμοιβαία μετάθεση υποβάλλονται εντός δεκαπέντε (15) ημερών από την ανακοίνωση των μεταθέσεων, δηλ. μέχρι και 17/3/2023. Ως προς τις προϋποθέσεις των αμοιβαίων ισχύουν τα αναγραφόμενα στο κεφάλαιο Β΄, μέρος τρίτο της υπ’ αριθ. πρωτ. 126437/Ε2/14-10-2022 (ΑΔΑ:ΨΨ9546ΜΤΛΗ-ΨΤΗ) εγκυκλίου μεταθέσεων εκπαιδευτικών Δ.Ε.. Οι συμπληρωμένες αιτήσεις θα πρέπει να αποσταλούν στο πρωτόκολλο του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων στην ηλεκτρονική διεύθυνση protocol@minedu.gov.gr με θέμα: «ΑΙΤΗΣΗ ΑΜΟΙΒΑΙΑΣ ΜΕΤΑΘΕΣΗΣ ΑΠΟ ΠΕΡΙΟΧΗ ΣΕ ΠΕΡΙΟΧΗ Δ.Ε. ΕΤΟΥΣ 2023», μέχρι και τις 22/3/2023.

Ενημέρωση για την έκδοση προκήρυξης διαγωνισμού για την εισαγωγή υποψηφίων στις σχολές Αξιωματικών και Πυροσβεστών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας ακαδημαϊκού έτους 2023-202

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

ΦΙΛΙΚΟΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΒΙΑΣ

Το δικό μας μήνυμα κατά της οπαδικής βίας δώσαμε σήμερα (01/02/2023, ημέρα μνήμης του Άλκη Καμπανού) με τους μαθητές μας σε ένα φιλικό αγώνα ανάμεσα στα σχολεία της Τούμπας (27ο ΓΕΛ) και Χαριλάου (30ο ΓΕΛ) στο Καυτανζόγλειο Στάδιο στο πλαίσιο της δράσης μας ”Τα σχολεία ενώνουν την πόλη”.

Οι αξίες του αθλητισμού δεν πρέπει να αμαυρώνονται από καμιά μορφή βίας, πόσο μάλλον όταν αυτή η βία φτάνει στα όρια της απώλειας μιας ανθρώπινης ζωής. Ποτέ ξανά, κανένας “Άλκης” να μην πέσει θύμα τυφλού μίσους και φανατισμού μεταξύ των οπαδών.

Ευχαριστούμε πολύ τον κ. Ράπτη Γεώργιο Συντονιστή Εκπαιδευτικού Έργου Φυσικής Αγωγής για την παρουσία του και την πολύτιμη στήριξή του.

Ευχαριστούμε πολύ την γιατρό κ. Μπαχτσεβάνη Παναγιώτα για την εθελοντική προσφορά της, τους διαιτητές μας επίσης για την εθελοντική προσφορά τους Παλάσκα Δημήτριο, Λαζαρίδη Μάρκο, Λαζαρίδη Μάριο και τον κ. Νικολαΐδη Χαράλαμπο, και τέλος ευχαριστούμε πολύ την διοίκηση του Καυτανζογλείου για την ευγενική τους φιλοξενία!!

Πατήστε εδώ για υλικό σχετικό με την εκδήλωση